Według oficjalnego rejestru transakcji. Liczby za pełne miesiące od 1 lipca 2025 do 30 czerwca 2026, z porównaniem do tego samego okresu rok wcześniej.
Deweloper pokazuje, które mieszkania ma jeszcze w ofercie. Sklep pokazuje, ile sztuk ma na stanie. Skumio kilka razy dziennie sprawdza stany magazynowe sklepów Twojej konkurencji i z każdego spadku wylicza sprzedaż i przychód, produkt po produkcie.
Sprawdzenie jest bezpłatne, bez zakładania konta i bez podawania karty.
Słupki to sprzedane nowe mieszkania, linia to mediana ich ceny. Jaśniejsze miesiące rejestr wciąż uzupełnia.
| # | Region | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych | Mediana ceny | Za m² |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rīga | 990 | -10,7% | 8,5% | 135 828 €≈ 595 401 zł | 2595 €≈ 11 375 zł |
| 2 | Mārupes nov. | 70 | -30% | 20,1% | 194 950 €≈ 854 563 zł | 2439 €≈ 10 692 zł |
| 3 | Ropažu nov. | 65 | +66,7% | 20,1% | 111 500 €≈ 488 760 zł | 2213 €≈ 9700 zł |
| 4 | Liepāja | 24 | +50% | 2,4% | 37 000 €≈ 162 190 zł | 819 €≈ 3590 zł |
| 5 | Jūrmala | 21 | +162,5% | 3,3% | 60 500 €≈ 265 202 zł | 1532 €≈ 6714 zł |
| 6 | Ventspils | 16 | +128,6% | 4% | 21 000 €≈ 92 054 zł | 634 €≈ 2780 zł |
| 7 | Jelgava | 16 | -50% | 2,7% | 132 000 €≈ 578 622 zł | 1768 €≈ 7749 zł |
| 8 | Ādažu nov. | 16 | +166,7% | 10,5% | 219 950 €≈ 964 151 zł | 2098 €≈ 9198 zł |
| 9 | Valmieras nov. | 11 | -50% | 2,1% | 123 000 €≈ 539 171 zł | 2162 €≈ 9475 zł |
| 10 | Ogres nov. | 8 | +700% | 1,9% | 145 000 €≈ 635 608 zł | 1787 €≈ 7834 zł |
| 11 | Daugavpils | 8 | - | 0,8% | 12 650 €≈ 55 451 zł | 376 €≈ 1650 zł |
| 12 | Siguldas nov. | 7 | -53,3% | 2,6% | 178 000 €≈ 780 263 zł | 2339 €≈ 10 252 zł |
| 13 | Olaines nov. | 7 | -56,3% | 4,6% | 34 000 €≈ 149 039 zł | 1459 €≈ 6394 zł |
| 14 | Tukuma nov. | 6 | -45,5% | 1,7% | 170 000 €≈ 745 195 zł | 2286 €≈ 10 022 zł |
| 15 | Rēzekne | 5 | -50% | 1,5% | 79 180 €≈ 347 086 zł | 1200 €≈ 5259 zł |
| 16 | Salaspils nov. | 5 | +66,7% | 2% | 53 900 €≈ 236 271 zł | 1522 €≈ 6670 zł |
| 17 | Limbažu nov. | 4 | - | 2,3% | 52 500 €≈ 230 134 zł | 1084 €≈ 4750 zł |
| 18 | Talsu nov. | 4 | - | 1,7% | 50 500 €≈ 221 367 zł | 986 €≈ 4321 zł |
| 19 | Ķekavas nov. | 3 | -78,6% | 1,7% | 48 000 €≈ 210 408 zł | 1136 €≈ 4980 zł |
| 20 | Jelgavas nov. | 3 | - | 1,4% | 40 €≈ 175 zł | 1 €≈ 4 zł |
| 21 | Saldus nov. | 3 | +50% | 0,9% | 38 600 €≈ 169 203 zł | 760 €≈ 3330 zł |
| 22 | Jēkabpils nov. | 2 | -33,3% | 0,4% | 5250 €≈ 23 013 zł | 174 €≈ 765 zł |
| 23 | Ventspils nov. | 2 | +100% | 2,2% | 15 000 €≈ 65 753 zł | 228 €≈ 1001 zł |
| 24 | Cēsu nov. | 2 | - | 0,6% | 39 500 €≈ 173 148 zł | 909 €≈ 3985 zł |
| 25 | Valkas nov. | 1 | - | 1,6% | 3000 €≈ 13 151 zł | 53 €≈ 232 zł |
| 26 | Bauskas nov. | 1 | 0% | 0,3% | 50 000 €≈ 219 175 zł | 727 €≈ 3186 zł |
| # | Miasto | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych | Mediana ceny | Za m² |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Rīga Rīga | 990 | -10,7% | 8,5% | 135 828 €≈ 595 401 zł | 2595 €≈ 11 375 zł |
| 2 | Stopiņu pag. Ropažu nov. | 64 | +64,1% | 37% | 111 250 €≈ 487 664 zł | 2209 €≈ 9682 zł |
| 3 | Mārupe Mārupes nov. | 38 | -40,6% | 20,2% | 214 000 €≈ 938 069 zł | 2330 €≈ 10 213 zł |
| 4 | Babītes pag. Mārupes nov. | 26 | -25,7% | 28,6% | 171 000 €≈ 749 579 zł | 3012 €≈ 13 201 zł |
| 5 | Liepāja Liepāja | 24 | +50% | 2,4% | 37 000 €≈ 162 190 zł | 819 €≈ 3590 zł |
| 6 | Jūrmala Jūrmala | 21 | +162,5% | 3,3% | 60 500 €≈ 265 202 zł | 1532 €≈ 6714 zł |
| 7 | Jelgava Jelgava | 16 | -50% | 2,7% | 132 000 €≈ 578 622 zł | 1768 €≈ 7749 zł |
| 8 | Ventspils Ventspils | 16 | +128,6% | 4% | 21 000 €≈ 92 054 zł | 634 €≈ 2780 zł |
| 9 | Ādaži Ādažu nov. | 14 | +250% | 15,9% | 204 950 €≈ 898 398 zł | 2178 €≈ 9548 zł |
| 10 | Valmiera Valmieras nov. | 10 | -50% | 4,3% | 142 141 €≈ 623 075 zł | 2296 €≈ 10 066 zł |
| 11 | Daugavpils Daugavpils | 8 | - | 0,8% | 12 650 €≈ 55 451 zł | 376 €≈ 1650 zł |
| 12 | Sigulda Siguldas nov. | 7 | -50% | 4,5% | 178 000 €≈ 780 263 zł | 2339 €≈ 10 252 zł |
| 13 | Ikšķile Ogres nov. | 6 | +500% | 14,6% | 214 500 €≈ 940 261 zł | 2034 €≈ 8916 zł |
| 14 | Mārupes pag. Mārupes nov. | 6 | +500% | 9,5% | 245 000 €≈ 1 073 958 zł | 1853 €≈ 8123 zł |
| 15 | Rēzekne Rēzekne | 5 | -50% | 1,5% | 79 180 €≈ 347 086 zł | 1200 €≈ 5259 zł |
| 16 | Engures pag. Tukuma nov. | 5 | -50% | 13,2% | 170 000 €≈ 745 195 zł | 2590 €≈ 11 353 zł |
| 17 | Salaspils Salaspils nov. | 4 | +33,3% | 1,9% | 47 450 €≈ 207 997 zł | 1362 €≈ 5972 zł |
| 18 | Olaine Olaines nov. | 4 | +100% | 4% | 28 500 €≈ 124 930 zł | 714 €≈ 3131 zł |
| 19 | Vilces pag. Jelgavas nov. | 3 | - | 33,3% | 40 €≈ 175 zł | 1 €≈ 4 zł |
| 20 | Olaines pag. Olaines nov. | 3 | -78,6% | 5,9% | 195 000 €≈ 854 783 zł | 1846 €≈ 8091 zł |
| 21 | Ģibuļu pag. Talsu nov. | 3 | - | 27,3% | 53 000 €≈ 232 326 zł | 955 €≈ 4187 zł |
| 22 | Baloži Ķekavas nov. | 2 | -84,6% | 2,4% | 75 515 €≈ 331 019 zł | 1080 €≈ 4736 zł |
| 23 | Ainaži Limbažu nov. | 2 | - | 66,7% | 16 500 €≈ 72 328 zł | 367 €≈ 1611 zł |
| 24 | Jēkabpils Jēkabpils nov. | 2 | 0% | 0,6% | 5250 €≈ 23 013 zł | 174 €≈ 765 zł |
| 25 | Saldus Saldus nov. | 2 | +100% | 1,9% | 27 800 €≈ 121 861 zł | 771 €≈ 3380 zł |
| 26 | Salaspils pag. Salaspils nov. | 1 | - | 2,7% | 180 000 €≈ 789 030 zł | 1879 €≈ 8236 zł |
| 27 | Garkalnes pag. Ropažu nov. | 1 | - | 4% | 370 000 €≈ 1 621 895 zł | 2318 €≈ 10 162 zł |
| 28 | Carnikavas pag. Ādažu nov. | 1 | 0% | 6,7% | 260 000 €≈ 1 139 710 zł | 1782 €≈ 7812 zł |
| 29 | Tukums Tukuma nov. | 1 | - | 0,6% | 60 000 €≈ 263 010 zł | 878 €≈ 3851 zł |
| 30 | Valka Valkas nov. | 1 | - | 2% | 3000 €≈ 13 151 zł | 53 €≈ 232 zł |
| 31 | Bērzaines pag. Valmieras nov. | 1 | - | 33,3% | 20 000 €≈ 87 670 zł | 427 €≈ 1873 zł |
| 32 | Vecpiebalgas pag. Cēsu nov. | 1 | - | 14,3% | 25 000 €≈ 109 588 zł | 473 €≈ 2072 zł |
| 33 | Brocēni Saldus nov. | 1 | - | 1,5% | 45 500 €≈ 199 449 zł | 746 €≈ 3270 zł |
| 34 | Ādažu pag. Ādažu nov. | 1 | 0% | 3,1% | 220 000 €≈ 964 370 zł | 1767 €≈ 7746 zł |
| 35 | Liepupes pag. Limbažu nov. | 1 | - | 6,3% | 133 000 €≈ 583 006 zł | 2472 €≈ 10 837 zł |
| 36 | Ķekava Ķekavas nov. | 1 | - | 2,9% | 48 000 €≈ 210 408 zł | 1356 €≈ 5944 zł |
| 37 | Lielvārde Ogres nov. | 1 | - | 2% | 48 000 €≈ 210 408 zł | 862 €≈ 3778 zł |
| 38 | Limbaži Limbažu nov. | 1 | - | 1,5% | 80 000 €≈ 350 680 zł | 959 €≈ 4205 zł |
| 39 | Kolkas pag. Talsu nov. | 1 | - | 8,3% | 48 000 €≈ 210 408 zł | 1096 €≈ 4804 zł |
| 40 | Ogre Ogres nov. | 1 | - | 0,4% | 80 000 €≈ 350 680 zł | 990 €≈ 4340 zł |
| 41 | Piltene Ventspils nov. | 1 | - | 12,5% | 25 000 €≈ 109 588 zł | 386 €≈ 1691 zł |
| 42 | Popes pag. Ventspils nov. | 1 | - | 100% | 5000 €≈ 21 918 zł | 75 €≈ 329 zł |
| 43 | Priekuļu pag. Cēsu nov. | 1 | - | 2,6% | 54 000 €≈ 236 709 zł | 1588 €≈ 6962 zł |
| 44 | Iecava Bauskas nov. | 1 | - | 1,8% | 50 000 €≈ 219 175 zł | 727 €≈ 3186 zł |
Łotwa: rejestr nie oznacza nowych mieszkań, więc liczba jest szacunkiem: mieszkanie sprzedane w roku oddania budynku do użytku albo rok później.
Liczymy transakcje zarejestrowane w oficjalnym rejestrze, a nie ogłoszenia. Rejestry dopisują sprzedaże z opóźnieniem, dlatego nagłówkowe liczby kończą się na ostatnim pełnym miesiącu (30 czerwca 2026), a nowsze miesiące są na wykresie jaśniejsze.