Według oficjalnego rejestru transakcji. Liczby za pełne miesiące od 1 września 2025 do 31 sierpnia 2026, z porównaniem do tego samego okresu rok wcześniej.
Deweloper pokazuje, które mieszkania ma jeszcze w ofercie. Sklep pokazuje, ile sztuk ma na stanie. Skumio kilka razy dziennie sprawdza stany magazynowe sklepów Twojej konkurencji i z każdego spadku wylicza sprzedaż i przychód, produkt po produkcie.
Sprawdzenie jest bezpłatne, bez zakładania konta i bez podawania karty.
Słupki to sprzedane nowe mieszkania, linia to mediana ich ceny. Jaśniejsze miesiące rejestr wciąż uzupełnia.
| # | Region | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych | Mediana ceny |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Dublin | 4040 | -6,3% | 21,3% | 440 529 €≈ 1 931 057 zł |
| 2 | Cork | 2255 | +11,3% | 31,5% | 383 260 €≈ 1 680 020 zł |
| 3 | Kildare | 1711 | +33,5% | 44,7% | 405 000 €≈ 1 775 318 zł |
| 4 | Meath | 1015 | +22,4% | 37,3% | 396 476 €≈ 1 737 953 zł |
| 5 | Louth | 962 | +53,4% | 44,5% | 352 430 €≈ 1 544 875 zł |
| 6 | Wicklow | 778 | -16,2% | 35% | 439 038 €≈ 1 924 521 zł |
| 7 | Galway | 609 | +36,5% | 21,5% | 398 546 €≈ 1 747 026 zł |
| 8 | Wexford | 527 | +9,6% | 23,6% | 325 991 €≈ 1 428 982 zł |
| 9 | Laois | 500 | +23,5% | 40,6% | 343 612 €≈ 1 506 225 zł |
| 10 | Waterford | 475 | +42,6% | 28,2% | 339 163 €≈ 1 486 721 zł |
| 11 | Kilkenny | 357 | +10,5% | 31,2% | 348 018 €≈ 1 525 537 zł |
| 12 | Westmeath | 336 | +54,1% | 27% | 339 207 €≈ 1 486 914 zł |
| 13 | Limerick | 305 | -37,2% | 14,7% | 393 612 €≈ 1 725 400 zł |
| 14 | Clare | 231 | +63,8% | 17,3% | 351 982 €≈ 1 542 913 zł |
| 15 | Tipperary | 205 | +12,6% | 12,9% | 303 965 €≈ 1 332 430 zł |
| 16 | Donegal | 177 | +33,1% | 11,7% | 317 972 €≈ 1 393 830 zł |
| 17 | Sligo | 164 | +50,5% | 18,8% | 333 921 €≈ 1 463 741 zł |
| 18 | Offaly | 160 | +55,3% | 19,7% | 295 912 €≈ 1 297 130 zł |
| 19 | Kerry | 118 | +49,4% | 9% | 405 286 €≈ 1 776 571 zł |
| 20 | Mayo | 104 | -11,1% | 7,9% | 339 604 €≈ 1 488 654 zł |
| 21 | Carlow | 100 | +81,8% | 16,2% | 325 183 €≈ 1 425 440 zł |
| 22 | Roscommon | 84 | +110% | 10,9% | 343 612 €≈ 1 506 223 zł |
| 23 | Cavan | 72 | +5,9% | 9% | 317 181 €≈ 1 390 361 zł |
| 24 | Monaghan | 66 | +50% | 13,8% | 298 280 €≈ 1 307 508 zł |
| 25 | Leitrim | 31 | +10,7% | 6,5% | 365 639 €≈ 1 602 778 zł |
| 26 | Longford | 4 | -55,6% | 1% | 629 921 €≈ 2 761 257 zł |
| # | Miasto | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych | Mediana ceny |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Drogheda Louth | 548 | +52,2% | 57% | 361 233 €≈ 1 583 465 zł |
| 2 | Dublin Carlow | 460 | -12,7% | 6% | 488 986 €≈ 2 143 472 zł |
| 3 | Clonburris Dublin | 384 | +156% | 99,2% | 422 907 €≈ 1 853 814 zł |
| 4 | Portlaoise Kildare | 273 | +38,6% | 47,3% | 351 541 €≈ 1 540 980 zł |
| 5 | Midleton Cork | 263 | +65,4% | 60,2% | 396 476 €≈ 1 737 952 zł |
| 6 | Athy Kildare | 248 | - | 60,9% | 351 542 €≈ 1 540 984 zł |
| 7 | Lucan Dublin | 216 | +60% | 36,7% | 455 947 €≈ 1 998 643 zł |
| 8 | Swords Dublin | 200 | +1328,6% | 34% | 440 529 €≈ 1 931 057 zł |
| 9 | Mullingar Longford | 200 | +166,7% | 38,8% | 333 914 €≈ 1 463 710 zł |
| 10 | Dundalk Dublin | 197 | +51,5% | 30,6% | 349 780 €≈ 1 533 259 zł |
| 11 | Leixlip Kildare | 195 | -3% | 61,3% | 440 529 €≈ 1 931 057 zł |
| 12 | Lusk Dublin | 184 | +87,8% | 74,2% | 440 485 €≈ 1 930 864 zł |
| 13 | Donabate Dublin | 180 | +429,4% | 66,2% | 425 110 €≈ 1 863 470 zł |
| 14 | Gorey Wexford | 152 | +20,6% | 34,5% | 339 207 €≈ 1 486 914 zł |
| 15 | Ballyvolane Cork | 147 | +44,1% | 86% | 384 925 €≈ 1 687 319 zł |
| 16 | Dunshaughlin Mayo | 146 | -11% | 68,2% | 418 502 €≈ 1 834 504 zł |
| 17 | Ashbourne Meath | 145 | +95,9% | 46,5% | 440 484 €≈ 1 930 862 zł |
| 18 | Rush Dublin | 141 | +13,7% | 65,3% | 427 312 €≈ 1 873 122 zł |
| 19 | Kilcock Kildare | 129 | -9,8% | 60% | 427 313 €≈ 1 873 126 zł |
| 20 | Athlone Offaly | 127 | +159,2% | 28,2% | 349 780 €≈ 1 533 259 zł |
| 21 | Delgany Wicklow | 127 | +144,2% | 68,3% | 550 600 €≈ 2 413 555 zł |
| 22 | Newbridge Kildare | 118 | -6,3% | 33,9% | 405 286 €≈ 1 776 571 zł |
| 23 | Oranmore Galway | 118 | +100% | 55,9% | 431 718 €≈ 1 892 436 zł |
| 24 | Portarlington Laois | 118 | +87,3% | 50% | 337 528 €≈ 1 479 555 zł |
| 25 | Clane Kildare | 116 | -8,7% | 52,7% | 381 906 €≈ 1 674 085 zł |
| 26 | Newcastle Dublin | 113 | +318,5% | 55,1% | 440 529 €≈ 1 931 059 zł |
| 27 | Trim Meath | 111 | +692,9% | 48,1% | 370 045 €≈ 1 622 092 zł |
| 28 | Kildare Town Kildare | 103 | +202,9% | 78% | 414 097 €≈ 1 815 194 zł |
| 29 | Leopardstown Dublin | 99 | +25,3% | 76,7% | 458 716 €≈ 2 010 780 zł |
| 30 | Letterkenny Donegal | 96 | +100% | 23,2% | 317 181 €≈ 1 390 361 zł |
| 31 | Navan Meath | 95 | +37,7% | 22% | 381 938 €≈ 1 674 225 zł |
| 32 | Naas Kildare | 94 | +40,3% | 22,1% | 429 956 €≈ 1 884 714 zł |
| 33 | Castletroy Limerick | 93 | -42,6% | 43,5% | 400 881 €≈ 1 757 262 zł |
| 34 | Rahoon Galway | 93 | +232,1% | 69,9% | 409 692 €≈ 1 795 883 zł |
| 35 | Rathnew Wicklow | 84 | -55,6% | 73,7% | 365 639 €≈ 1 602 778 zł |
| 36 | Celbridge Kildare | 83 | +130,6% | 32,7% | 400 881 €≈ 1 757 262 zł |
| 37 | Williamstown Road Waterford | 83 | +8200% | 100% | 339 206 €≈ 1 486 910 zł |
| 38 | Cherrywood Dublin | 82 | +60,8% | 94,3% | 432 110 €≈ 1 894 155 zł |
| 39 | Williamstown Galway | 78 | +160% | 87,6% | 351 861 €≈ 1 542 381 zł |
| 40 | Kilbarry Waterford | 77 | +2,7% | 91,7% | 339 163 €≈ 1 486 721 zł |
| 41 | Kilcarbery Grange Dublin | 76 | +18,8% | 96,2% | 383 260 €≈ 1 680 020 zł |
| 42 | Newtownmountkennedy Dublin | 75 | -39% | 70,1% | 471 366 €≈ 2 066 231 zł |
| 43 | Douglas Cork | 73 | -27% | 30,5% | 440 529 €≈ 1 931 059 zł |
| 44 | Station Road Cork | 72 | -7,7% | 82,8% | 386 564 €≈ 1 694 502 zł |
| 45 | Ardee Louth | 71 | +273,7% | 44,4% | 348 017 €≈ 1 525 533 zł |
| 46 | Castletreasure Cork | 69 | +430,8% | 100% | 404 802 €≈ 1 774 449 zł |
| 47 | Carrigtwohill Cork | 67 | +204,5% | 55,8% | 352 422 €≈ 1 544 842 zł |
| 48 | Fermoy Cork | 67 | +28,8% | 41,6% | 374 449 €≈ 1 641 399 zł |
| 49 | Maryborough Cork | 67 | +52,3% | 95,7% | 383 260 €≈ 1 680 020 zł |
| 50 | Blackrock Cork | 66 | -14,3% | 13,2% | 742 290 €≈ 3 253 830 zł |
| 51 | Church Fields East Dublin | 65 | +195,5% | 100% | 383 260 €≈ 1 680 020 zł |
| 52 | Kerry Pike Cork | 65 | +150% | 91,5% | 427 313 €≈ 1 873 126 zł |
| 53 | Balmoston Donegal | 62 | -61,7% | 100% | 420 261 €≈ 1 842 214 zł |
| 54 | Mungret Limerick | 60 | +122,2% | 76,9% | 399 449 €≈ 1 750 986 zł |
| 55 | Enniscorthy Carlow | 59 | +43,9% | 16,9% | 281 938 €≈ 1 235 877 zł |
| 56 | Shankill Dublin | 58 | -61,6% | 50,4% | 519 824 €≈ 2 278 648 zł |
| 57 | Wicklow Town Wicklow | 58 | +20,8% | 50% | 439 648 €≈ 1 927 196 zł |
| 58 | Bandon Cork | 57 | -41,8% | 28,5% | 361 233 €≈ 1 583 467 zł |
| 59 | Thomastown Kildare | 57 | - | 52,8% | 350 000 €≈ 1 534 225 zł |
| 60 | Water Rock Cork | 57 | +714,3% | 100% | 402 225 €≈ 1 763 153 zł |
Irlandia: nowe mieszkanie to transakcja opisana w rejestrze jako „New Dwelling house /Apartment”. Cena nowego mieszkania jest w rejestrze podana bez VAT (13,5%). Dane są dopisywane prawie codziennie.
Liczymy transakcje zarejestrowane w oficjalnym rejestrze, a nie ogłoszenia. Rejestry dopisują sprzedaże z opóźnieniem, dlatego nagłówkowe liczby kończą się na ostatnim pełnym miesiącu (31 sierpnia 2026), a nowsze miesiące są na wykresie jaśniejsze.