Według oficjalnego rejestru transakcji. Liczby za pełne miesiące od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025, z porównaniem do tego samego okresu rok wcześniej.
Deweloper pokazuje, które mieszkania ma jeszcze w ofercie. Sklep pokazuje, ile sztuk ma na stanie. Skumio kilka razy dziennie sprawdza stany magazynowe sklepów Twojej konkurencji i z każdego spadku wylicza sprzedaż i przychód, produkt po produkcie.
Sprawdzenie jest bezpłatne, bez zakładania konta i bez podawania karty.
Słupki to sprzedane nowe mieszkania, linia to mediana ich ceny. Jaśniejsze miesiące rejestr wciąż uzupełnia.
| # | Region | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych | Mediana ceny | Za m² |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Seine-Saint-Denis | 3185 | +12,2% | 20% | 269 352 €≈ 1 180 702 zł | 6078 €≈ 26 643 zł |
| 2 | Hauts-de-Seine | 2883 | +7,7% | 13,2% | 381 500 €≈ 1 672 305 zł | 6986 €≈ 30 623 zł |
| 3 | Val-de-Marne | 2617 | +16,3% | 15,8% | 299 600 €≈ 1 313 297 zł | 6180 €≈ 27 088 zł |
| 4 | Haute-Savoie | 2574 | -6% | 15,3% | 312 100 €≈ 1 368 090 zł | 5857 €≈ 25 672 zł |
| 5 | Rhône | 2318 | -0,8% | 9,3% | 253 468 €≈ 1 111 077 zł | 5313 €≈ 23 290 zł |
| 6 | Bouches-du-Rhône | 2045 | -8% | 6,9% | 259 000 €≈ 1 135 327 zł | 12 032 €≈ 52 741 zł |
| 7 | Alpes-Maritimes | 2015 | +21,4% | 7,4% | 255 000 €≈ 1 117 793 zł | 6566 €≈ 28 784 zł |
| 8 | Yvelines | 1880 | +9,5% | 10,7% | 272 500 €≈ 1 194 504 zł | 7369 €≈ 32 300 zł |
| 9 | Seine-et-Marne | 1677 | -24,4% | 9,3% | 254 653 €≈ 1 116 271 zł | 4402 €≈ 19 295 zł |
| 10 | Gironde | 1599 | -12,4% | 6,3% | 210 000 €≈ 920 535 zł | 6508 €≈ 28 528 zł |
| 11 | Haute-Garonne | 1583 | -47,7% | 7,3% | 210 000 €≈ 920 535 zł | 5065 €≈ 22 202 zł |
| 12 | Val-d'Oise | 1563 | -17,3% | 11,6% | 263 750 €≈ 1 156 148 zł | 6885 €≈ 30 182 zł |
| 13 | Hérault | 1451 | -40,1% | 6,3% | 240 000 €≈ 1 052 040 zł | 4776 €≈ 20 934 zł |
| 14 | Ille-et-Vilaine | 1333 | -12,1% | 8,2% | 225 720 €≈ 989 444 zł | 15 931 €≈ 69 833 zł |
| 15 | Nord | 1293 | -36,1% | 3,8% | 215 000 €≈ 942 453 zł | 4602 €≈ 20 174 zł |
| 16 | Loire-Atlantique | 1238 | -3,7% | 5,5% | 234 450 €≈ 1 027 712 zł | 5551 €≈ 24 335 zł |
| 17 | Savoie | 1209 | -1,3% | 12,4% | 290 000 €≈ 1 271 215 zł | 16 079 €≈ 70 481 zł |
| 18 | Isère | 1192 | -5,9% | 7,3% | 270 440 €≈ 1 185 474 zł | 4389 €≈ 19 241 zł |
| 19 | Essonne | 1185 | -11% | 8% | 241 000 €≈ 1 056 424 zł | 6320 €≈ 27 702 zł |
| 20 | Var | 1020 | -14,8% | 4,2% | 262 000 €≈ 1 148 477 zł | 10 821 €≈ 47 435 zł |
| 21 | Calvados | 963 | -11,3% | 7,7% | 214 620 €≈ 940 787 zł | 4103 €≈ 17 988 zł |
| 22 | Maine-et-Loire | 728 | -29,3% | 6,6% | 186 192 €≈ 816 173 zł | 4296 €≈ 18 834 zł |
| 23 | Morbihan | 716 | -26,1% | 5,7% | 230 000 €≈ 1 008 205 zł | 5456 €≈ 23 918 zł |
| 24 | Ain | 672 | -13% | 7,3% | 287 425 €≈ 1 259 927 zł | 7708 €≈ 33 786 zł |
| 25 | Landes | 668 | +5,5% | 8,6% | 218 000 €≈ 955 603 zł | 7064 €≈ 30 966 zł |
| 26 | Vendée | 612 | -24,1% | 4,8% | 209 940 €≈ 920 272 zł | 3918 €≈ 17 174 zł |
| 27 | Loire | 604 | +12,1% | 5,5% | 199 000 €≈ 872 317 zł | 3150 €≈ 13 810 zł |
| 28 | Côte-d'Or | 587 | -17,2% | 7,1% | 160 645 €≈ 704 187 zł | 3859 €≈ 16 915 zł |
| 29 | Seine-Maritime | 564 | -51,8% | 3,2% | 197 860 €≈ 867 319 zł | 3974 €≈ 17 419 zł |
| 30 | Pyrénées-Atlantiques | 523 | -5,1% | 4,8% | 280 800 €≈ 1 230 887 zł | 12 631 €≈ 55 370 zł |
| 31 | Indre-et-Loire | 522 | -1,7% | 5,8% | 174 977 €≈ 767 012 zł | 3861 €≈ 16 925 zł |
| 32 | Finistère | 483 | -36,5% | 3,6% | 224 000 €≈ 981 904 zł | 4322 €≈ 18 946 zł |
| 33 | Haute-Corse | 465 | -1,9% | 17,2% | 185 000 €≈ 810 948 zł | 4843 €≈ 21 228 zł |
| 34 | Puy-de-Dôme | 460 | -22,8% | 4,5% | 137 640 €≈ 603 345 zł | 15 751 €≈ 69 046 zł |
| 35 | Charente-Maritime | 459 | -15,5% | 3,6% | 210 000 €≈ 920 535 zł | 7980 €≈ 34 980 zł |
| 36 | Pas-de-Calais | 448 | -26,3% | 2,6% | 232 000 €≈ 1 016 972 zł | 3624 €≈ 15 884 zł |
| 37 | Meurthe-et-Moselle | 316 | -42% | 3,1% | 198 975 €≈ 872 207 zł | 3366 €≈ 14 757 zł |
| 38 | Hautes-Alpes | 301 | +14% | 8,1% | 295 000 €≈ 1 293 133 zł | 4693 €≈ 20 571 zł |
| 39 | Corse-du-Sud | 301 | -20,6% | 12,6% | 255 000 €≈ 1 117 793 zł | 4477 €≈ 19 625 zł |
| 40 | Gard | 271 | -36,4% | 2,4% | 215 000 €≈ 942 453 zł | 8105 €≈ 35 530 zł |
| # | Miasto | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych | Mediana ceny | Za m² |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Toulouse Haute-Garonne | 967 | -45,3% | 10,4% | 206 000 €≈ 903 001 zł | 5254 €≈ 23 030 zł |
| 2 | Bordeaux Gironde | 640 | +6% | 11,6% | 163 740 €≈ 717 754 zł | 4743 €≈ 20 790 zł |
| 3 | Nice Alpes-Maritimes | 573 | +10,8% | 6,8% | 196 000 €≈ 859 166 zł | 8434 €≈ 36 969 zł |
| 4 | Montpellier Hérault | 512 | -3,6% | 9,7% | 226 303 €≈ 992 000 zł | 4826 €≈ 21 155 zł |
| 5 | Rennes Ille-et-Vilaine | 430 | +21,8% | 11,1% | 212 000 €≈ 929 302 zł | 29 749 €≈ 130 406 zł |
| 6 | Dijon Côte-d'Or | 402 | -9% | 11,7% | 141 810 €≈ 621 624 zł | 3959 €≈ 17 355 zł |
| 7 | Saint-Ouen-sur-Seine Seine-Saint-Denis | 402 | +87% | 37,3% | 393 000 €≈ 1 722 716 zł | 11 834 €≈ 51 875 zł |
| 8 | Nantes Loire-Atlantique | 391 | -6% | 7% | 213 885 €≈ 937 565 zł | 4200 €≈ 18 410 zł |
| 9 | Sartrouville Yvelines | 380 | +118,4% | 42,4% | 254 759 €≈ 1 116 738 zł | 4580 €≈ 20 077 zł |
| 10 | Villeneuve-la-Garenne Hauts-de-Seine | 353 | +38,4% | 78,3% | 256 000 €≈ 1 122 176 zł | 4572 €≈ 20 041 zł |
| 11 | Angers Maine-et-Loire | 339 | -22,8% | 12,3% | 210 000 €≈ 920 535 zł | 5119 €≈ 22 438 zł |
| 12 | Tours Indre-et-Loire | 330 | -5,2% | 12,5% | 166 800 €≈ 731 168 zł | 3451 €≈ 15 128 zł |
| 13 | Clermont-Ferrand Puy-de-Dôme | 324 | -29,7% | 12,6% | 148 020 €≈ 648 846 zł | 14 829 €≈ 65 002 zł |
| 14 | Aix-en-Provence Bouches-du-Rhône | 321 | -18,1% | 12,2% | 340 000 €≈ 1 490 390 zł | 6716 €≈ 29 440 zł |
| 15 | Annecy Haute-Savoie | 314 | -28,8% | 14,7% | 309 975 €≈ 1 358 775 zł | 7118 €≈ 31 201 zł |
| 16 | Saint-Denis Aude | 304 | +1,3% | 11,9% | 278 955 €≈ 1 222 799 zł | 5807 €≈ 25 455 zł |
| 17 | Le Plessis-Robinson Hauts-de-Seine | 298 | +24,2% | 45,3% | 394 500 €≈ 1 729 291 zł | 6303 €≈ 27 631 zł |
| 18 | Le Blanc-Mesnil Seine-Saint-Denis | 285 | -29,6% | 48,2% | 245 078 €≈ 1 074 299 zł | 3813 €≈ 16 715 zł |
| 19 | Villeurbanne Rhône | 245 | +76,3% | 10,7% | 214 162 €≈ 938 779 zł | 5031 €≈ 22 052 zł |
| 20 | Champigny-sur-Marne Val-de-Marne | 242 | +76,6% | 28,1% | 293 800 €≈ 1 287 872 zł | 5276 €≈ 23 128 zł |
| 21 | Évry-Courcouronnes Essonne | 238 | +20,8% | 30,9% | 156 403 €≈ 685 591 zł | 3714 €≈ 16 282 zł |
| 22 | Orly Val-de-Marne | 236 | +44,8% | 65,2% | 289 375 €≈ 1 268 475 zł | 4193 €≈ 18 380 zł |
| 23 | Drancy Seine-Saint-Denis | 229 | +16,2% | 31,2% | 239 000 €≈ 1 047 656 zł | 4304 €≈ 18 866 zł |
| 24 | Lyon 7e Arrondissement Rhône | 227 | +1,3% | 15,1% | 314 500 €≈ 1 378 611 zł | 5719 €≈ 25 069 zł |
| 25 | Villenave-d'Ornon Gironde | 223 | +237,9% | 29,2% | 115 440 €≈ 506 031 zł | 4600 €≈ 20 164 zł |
| 26 | Antibes Alpes-Maritimes | 221 | +84,2% | 9,3% | 293 000 €≈ 1 284 366 zł | 5636 €≈ 24 707 zł |
| 27 | Chambéry Savoie | 216 | +11,3% | 19,4% | 190 138 €≈ 833 468 zł | 4511 €≈ 19 774 zł |
| 28 | Villeneuve-d'Ascq Nord | 215 | -30,6% | 28,1% | 125 158 €≈ 548 632 zł | 4510 €≈ 19 769 zł |
| 29 | Vannes Morbihan | 212 | +1,9% | 17,1% | 232 350 €≈ 1 018 506 zł | 5608 €≈ 24 583 zł |
| 30 | Aubervilliers Seine-Saint-Denis | 210 | +72,1% | 26,8% | 279 305 €≈ 1 224 331 zł | 5063 €≈ 22 192 zł |
| 31 | Clamart Hauts-de-Seine | 207 | +4% | 24,1% | 364 000 €≈ 1 595 594 zł | 6816 €≈ 29 879 zł |
| 32 | Saint-Étienne Loire | 205 | +86,4% | 6,5% | 104 664 €≈ 458 795 zł | 2742 €≈ 12 018 zł |
| 33 | L'Haÿ-les-Roses Val-de-Marne | 204 | +126,7% | 41,1% | 332 242 €≈ 1 456 383 zł | 5718 €≈ 25 065 zł |
| 34 | Saint-Malo Ille-et-Vilaine | 200 | -30,3% | 18,7% | 265 025 €≈ 1 161 737 zł | 4976 €≈ 21 814 zł |
| 35 | Noisy-le-Grand Seine-Saint-Denis | 200 | -7,8% | 22,3% | 288 750 €≈ 1 265 736 zł | 4497 €≈ 19 712 zł |
| 36 | Colombes Hauts-de-Seine | 193 | +52% | 16% | 324 170 €≈ 1 420 999 zł | 5074 €≈ 22 241 zł |
| 37 | Caen Calvados | 192 | -24,4% | 8,6% | 234 000 €≈ 1 025 739 zł | 3970 €≈ 17 404 zł |
| 38 | Saint-Maur-des-Fossés Val-de-Marne | 189 | +27,7% | 13,4% | 352 320 €≈ 1 544 395 zł | 7264 €≈ 31 840 zł |
| 39 | Cormeilles-en-Parisis Val-d'Oise | 188 | -16,1% | 38,5% | 328 020 €≈ 1 437 876 zł | 5384 €≈ 23 602 zł |
| 40 | Dunkerque Nord | 187 | +37,5% | 14,8% | 309 000 €≈ 1 354 502 zł | - |
| 41 | La Rochelle Charente-Maritime | 187 | -12,6% | 11,3% | 215 640 €≈ 945 258 zł | 5264 €≈ 23 073 zł |
| 42 | Montreuil Eure-et-Loir | 180 | +31,4% | 13,1% | 283 493 €≈ 1 242 689 zł | 4391 €≈ 19 249 zł |
| 43 | Bezons Val-d'Oise | 177 | -39,4% | 38,5% | 249 700 €≈ 1 094 560 zł | 4063 €≈ 17 811 zł |
| 44 | Châtenay-Malabry Hauts-de-Seine | 163 | -21,3% | 28,3% | 495 000 €≈ 2 169 833 zł | 6523 €≈ 28 593 zł |
| 45 | Vaulx-en-Velin Rhône | 162 | +95,2% | 34,3% | 226 850 €≈ 994 397 zł | 3604 €≈ 15 799 zł |
| 46 | Bourg-en-Bresse Ain | 160 | +2,6% | 20,8% | 175 567 €≈ 769 596 zł | 3235 €≈ 14 180 zł |
| 47 | Villejuif Val-de-Marne | 158 | +21,5% | 26,3% | 359 433 €≈ 1 575 572 zł | 4207 €≈ 18 440 zł |
| 48 | Meaux Seine-et-Marne | 155 | -27,2% | 21,1% | 246 224 €≈ 1 079 325 zł | 3998 €≈ 17 527 zł |
| 49 | Béziers Hérault | 154 | -76,8% | 8,7% | 188 916 €≈ 828 115 zł | 3668 €≈ 16 078 zł |
| 50 | Cesson-Sévigné Ille-et-Vilaine | 151 | +26,9% | 38,2% | 182 556 €≈ 800 234 zł | 5373 €≈ 23 552 zł |
| 51 | Bron Rhône | 146 | +40,4% | 24,9% | 229 500 €≈ 1 006 013 zł | 4453 €≈ 19 518 zł |
| 52 | Le Mans Sarthe | 143 | -33,2% | 5,5% | 132 500 €≈ 580 814 zł | - |
| 53 | Thonon-les-Bains Haute-Savoie | 143 | -31,9% | 18,1% | 310 000 €≈ 1 358 885 zł | 5055 €≈ 22 158 zł |
| 54 | Bagneux Allier | 143 | -22,7% | 35,8% | 390 000 €≈ 1 709 565 zł | 5602 €≈ 24 555 zł |
| 55 | Nanterre Hauts-de-Seine | 141 | +116,9% | 22% | 305 000 €≈ 1 336 968 zł | 3652 €≈ 16 009 zł |
| 56 | Saint-Laurent-du-Var Alpes-Maritimes | 140 | 0% | 20% | 278 770 €≈ 1 221 988 zł | 5707 €≈ 25 017 zł |
| 57 | Bussy-Saint-Georges Seine-et-Marne | 140 | -23,1% | 29,9% | 325 500 €≈ 1 426 829 zł | 4857 €≈ 21 289 zł |
| 58 | Rueil-Malmaison Hauts-de-Seine | 139 | -4,8% | 12,5% | 362 000 €≈ 1 586 827 zł | 7458 €≈ 32 691 zł |
| 59 | Narbonne Aude | 134 | +21,8% | 10,1% | 213 890 €≈ 937 587 zł | 4339 €≈ 19 022 zł |
| 60 | Ajaccio Corse-du-Sud | 134 | -25,6% | 14,4% | 237 500 €≈ 1 041 081 zł | 4335 €≈ 19 003 zł |
Francja: nowe mieszkanie to sprzedaż na etapie budowy (VEFA, vente en l'état futur d'achèvement). Dane DVF są publikowane dwa razy w roku i sięgają kilka miesięcy wstecz. Większość transakcji VEFA nie ma podanej powierzchni. DVF nie obejmuje Alzacji, Mozeli i Majotty.
Liczymy transakcje zarejestrowane w oficjalnym rejestrze, a nie ogłoszenia. Rejestry dopisują sprzedaże z opóźnieniem, dlatego nagłówkowe liczby kończą się na ostatnim pełnym miesiącu (31 grudnia 2025), a nowsze miesiące są na wykresie jaśniejsze.