Według oficjalnej statystyki sprzedaży nowych mieszkań. Liczby od 1 sierpnia 2025 do 31 lipca 2026, z porównaniem do tego samego okresu rok wcześniej.
Deweloper pokazuje, które mieszkania ma jeszcze w ofercie. Sklep pokazuje, ile sztuk ma na stanie. Skumio kilka razy dziennie sprawdza stany magazynowe sklepów Twojej konkurencji i z każdego spadku wylicza sprzedaż i przychód, produkt po produkcie.
Sprawdzenie jest bezpłatne, bez zakładania konta i bez podawania karty.
Słupki to nowe mieszkania sprzedane w danym okresie, według urzędu statystycznego.
| # | Region | Nowe, 12 mies. | Rok do roku | Udział nowych |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Madrid Comunidad de Madrid | 15 711 | -18,7% | 20,2% |
| 2 | Barcelona Cataluña | 14 651 | +2,6% | 20% |
| 3 | Málaga Andalucía | 11 664 | -5,7% | 33,3% |
| 4 | Alicante/Alacant Comunitat Valenciana | 9670 | -10,7% | 18,8% |
| 5 | Sevilla Andalucía | 7680 | +17,1% | 27,9% |
| 6 | Valencia/València Comunitat Valenciana | 6849 | +0,9% | 16,9% |
| 7 | Murcia Región de Murcia | 6430 | +9% | 24,1% |
| 8 | Cádiz Andalucía | 5302 | +7,9% | 28,9% |
| 9 | Almería Andalucía | 5255 | +22,9% | 30,6% |
| 10 | Granada Andalucía | 3777 | +2,1% | 24,4% |
| 11 | Las Palmas Canarias | 3506 | -8% | 26,3% |
| 12 | Santa Cruz de Tenerife Canarias | 3405 | -3,2% | 29,6% |
| 13 | Girona Cataluña | 3387 | +16,2% | 22,2% |
| 14 | Toledo Castilla - La Mancha | 3337 | -6,1% | 23,1% |
| 15 | A Coruña Galicia | 3212 | +0,5% | 26,6% |
| 16 | Asturias Principado de Asturias | 3004 | -17,2% | 19,8% |
| 17 | Zaragoza Aragón | 2930 | +10,5% | 22% |
| 18 | Illes Balears | 2790 | -5,7% | 20,3% |
| 19 | Bizkaia País Vasco | 2742 | +11,6% | 20,4% |
| 20 | Tarragona Cataluña | 2680 | +3% | 15,5% |
| 21 | Castellón/Castelló Comunitat Valenciana | 2448 | -23,6% | 17,4% |
| 22 | Navarra Comunidad Foral de Navarra | 2440 | +14,2% | 31,6% |
| 23 | Pontevedra Galicia | 2172 | -11% | 27,5% |
| 24 | Córdoba Andalucía | 2133 | +3,7% | 18,7% |
| 25 | Valladolid Castilla y León | 1982 | +2,3% | 26,9% |
| 26 | Huelva Andalucía | 1866 | -2,8% | 22,3% |
| 27 | Lleida Cataluña | 1767 | -2,8% | 26,9% |
| 28 | Araba/Álava País Vasco | 1766 | +13,4% | 41,5% |
| 29 | Cantabria | 1692 | -7,4% | 17,4% |
| 30 | Ciudad Real Castilla - La Mancha | 1518 | +17,9% | 18,7% |
| 31 | Guadalajara Castilla - La Mancha | 1346 | +16% | 25,9% |
| 32 | Jaén Andalucía | 1249 | +18,5% | 14,1% |
| 33 | Albacete Castilla - La Mancha | 1123 | +26,2% | 23% |
| 34 | León Castilla y León | 1076 | -26,5% | 16,2% |
| 35 | Badajoz Extremadura | 992 | +6,8% | 12,9% |
| 36 | Gipuzkoa País Vasco | 955 | -15,6% | 11,4% |
| 37 | Burgos Castilla y León | 936 | -8,6% | 15,5% |
| 38 | Lugo Galicia | 914 | +19,2% | 25,1% |
| 39 | Cáceres Extremadura | 726 | +12,2% | 14,2% |
| 40 | La Rioja | 699 | -23,2% | 12,9% |
| 41 | Ourense Galicia | 663 | +5,6% | 23% |
| 42 | Salamanca Castilla y León | 595 | +15,1% | 12,8% |
| 43 | Huesca Aragón | 557 | -12,1% | 14,9% |
| 44 | Segovia Castilla y León | 433 | +8% | 15,2% |
| 45 | Ávila Castilla y León | 397 | -23,5% | 13,3% |
| 46 | Palencia Castilla y León | 279 | -5,4% | 12,1% |
| 47 | Soria Castilla y León | 268 | +17% | 18,8% |
| 48 | Cuenca Castilla - La Mancha | 260 | -14,8% | 9,7% |
| 49 | Zamora Castilla y León | 246 | +9,3% | 11,6% |
| 50 | Teruel Aragón | 214 | +3,4% | 11,5% |
| 51 | Melilla | 169 | +34,1% | 24,9% |
| 52 | Ceuta | 89 | 0% | 12,2% |
Hiszpania: sprzedaże nowych mieszkań („vivienda nueva”) wpisane w danym miesiącu do rejestru nieruchomości, na podstawie danych rejestratorów. Mieszkanie kupione na etapie budowy jest liczone przy przekazaniu. INE nie publikuje w tej tabeli cen.
Te liczby publikuje urząd statystyczny danego kraju; my ich nie liczymy, tylko je zbieramy i porównujemy rok do roku. Urzędy poprawiają wcześniejsze okresy, dlatego przy każdej aktualizacji wczytujemy całą serię od nowa.